Mar 12, 2026 Pustite sporočilo

API 5L PSL2 A Spiralna cev s potopnim oblokom

info-183-275info-252-200

\

API 5L PSL2 razred A je tehnično veljavna in komercialno dostopna specifikacija za proizvodnjo spiralno varjenih jeklenih cevi s potopljenim oblokom (SSAW).[citat:1, citat:4, citat:5, citat:8]. Ta kombinacija je standardni izdelek, ki ga ponujajo številni svetovni proizvajalci za uporabo v cevovodih in prenosih tekočin, čeprav je pomembno razumeti, daStopnja A je manj pogosta pri PSL2kot višji razredi, kot sta X42 ali X52 .

Oznaka »Spiralna cev s potopljenim oblokom razreda A API 5L PSL2« združuje vstopni-stopenj trdnosti specifikacije cevi API 5L z izboljšanimi zahtevami glede kakovosti PSL2, izdelane s-stroškovno učinkovitim postopkom spiralnega varjenja [citirano:4, citirano:5].

📋 Ključne specifikacije za cev API 5L PSL2 razreda A SSAW

Spodnja tabela povzema primarne specifikacije za ta izdelek, ki temeljijo na industrijski praksi in podatkih proizvajalca [citiranje:1, citat:2, citat:4, citat:5, citat:8].

Atribut Opis
Standardno API 5L: "Specification for Line Pipe" (46. izdaja, usklajena z ISO 3183) [citation:2, citat:4].
Raven specifikacije izdelka PSL2: Izboljšana raven kakovosti za napeljavo s strožjimi zahtevami kot PSL1, vključno s strožjimi nadzori kemije, obveznimi najvišjimi mejami trdnosti in zahtevanim udarnim preskusom po Charpyju [citat:2, citat:5].
Razred jekla Razred A (L210): Thevstopna{0}}stopnja jakostiv specifikaciji API 5L. Oznaka "A" označuje najmanjšo mejo tečenja 30.000 psi (207 MPa) [citat:2, citat:4].
Oznaka ISO L210[citat:2, citat:4].
Proizvodni proces Spiralno (vijačno) obločno varjenje pod praškom (SSAW/HSAW): Izdelano iz vroče{0}}valjanega jeklenega zvitka, z varjenim šivom, ki poteka neprekinjeno v spirali vzdolž dolžine cevi. Varjeno z dvo-stranskim avtomatskim varjenjem pod praškom [citiranje:1, citat:4, citat:5].
Kemijska sestava (max %) [citat:1, citat:5, citat:8] Ogljik (C):0,22 % največ (zahteva PSL2) proti . 0.22-0.26 % za PSL1
Mangan (Mn):0,90 % maks
Fosfor (P):0,025 % največ (tesneje kot PSL1 0,030 %)
Žveplo (S):0,015 % največ (precej tesneje od PSL1 0,030 %)
Mehanske lastnosti [citiranje:1, citat:2, citat:4, citat:5, citat:8] Moč tečenja:najmanj 210 MPa (30.500 psi);maksimumtudi navedeno (običajno 350 MPa)
Natezna trdnost:najmanj 335 MPa (48.600 psi); določen tudi največji (običajno 450 MPa)
Razmerje med-tekom in-natezno trdnostjo:Manjše ali enako največ 0,93
Charpyjev vpliv:Obvezno pri določeni temperaturi (običajno 0 stopinj, povprečje 27 J)
Tipičen obseg velikosti [citiranje:1, citat:4, citat:5, citat:7] Zunanji premer:219 mm do 4064 mm (približno. 8" do 160")
Debelina stene:3,2 mm do 40 mm (običajno območje 5–25,4 mm)
Dolžina:3 m do 18 m standardno; do 50 m na voljo za posebne aplikacije
Ključne zahteve za testiranje [citat:2, citat:5] Obvezen Charpyjev udarni preskuspri določeni temperaturi
Natezno testiranjepreverjanje najnižjih in najvišjih omejitev
Kemijska analizas strožjimi omejitvami PSL2
Preskusi sploščitve in upogibaza celovitost zvara
100 % ne{1}}destruktivno testiranjezvarnega šiva (UT/RT)
Hidrostatični preskusvsako cev
Pogoste aplikacije [citat:1, citat:2, citat:4] Niz{0}}tlačni prenos vode, ki zahteva zajamčeno žilavost; namakalni sistemi v hladnih podnebjih; drenažne cevi z zahtevami glede vpliva; konstrukcijske aplikacije, kjer je določena kakovost PSL2; projekti, ki zahtevajo popolno sledljivost in izboljšano dokumentacijo.
Certificiranje Potrdilo o preizkusu mlina doEN 10204 Tip 3.1s popolnimi rezultati testiranja in zapisi o sledljivosti [citiranje:1, citat:4, citat:8].

📊 PSL1 proti PSL2: Ključne razlike za cev razreda A SSAW

Spodnja tabela primerja zahteve PSL1 in PSL2 posebej za razred A, pri čemer je poudarjeno, zakaj je PSL2 premium specifikacija [citation:1, citat:2, citat:5, citat:8]:

Zahteva PSL1 razred A PSL2 razred A Pomen
Ogljik (C) maks 0.22-0.26% 0.22% Podobna omejitev, vendar ima PSL2 strožji splošni nadzor
Žveplo (S) max 0.030% 0.015% 50% znižanje- kritično za HIC odpornost in žilavost
Fosfor (P) max 0.030% 0.025% Izboljšana žilavost in varivost
Moč tečenja Samo minimalno Najmanj IN Največ Preprečuje pre{0}}trdne materiale, ki bi lahko povzročili težave pri varjenju
Natezna trdnost Samo minimalno Najmanj IN Največ Zagotavlja dosledne mehanske lastnosti
Razmerje donosa (Y/T) Ni določeno Manjše ali enako 0,93 Zagotavlja ustrezno duktilnost
Preizkušanje udarcev Ni potrebno Obvezno Zagotavlja odpornost pri-nizkih temperaturah
Ekvivalent ogljika Ni potrebno Izračunano in kontrolirano Zagotavlja dobro varljivost na terenu
Zahteve NDT Standardno Bolj strožje Boljše odkrivanje napak
Sledljivost Raven serije Popolna sledljivost-za-cevjo Popolna kakovostna dokumentacija

🔍 Ključne točke, ki jih je treba razumeti

Kaj pomeni "PSL2 razred A".: Ta specifikacija združuje osnovno trdnost razreda A (210 MPa izkoristka) z izboljšanimi zahtevami glede kakovosti PSL2. Rezultat je cev, ki ima enako trdnost kot standardni razred A, vendar szagotovljena žilavost, strožji nadzor kemije in popolna sledljivost[citat:2, citat:5].

Zakaj izbrati PSL2 razred A?PSL2 Stopnja A je podana, ko [citation:2, citat:5]:

Delovanje pri nizkih-temperaturah zahteva zajamčene udarne lastnosti

Projektne specifikacije zahtevajo kakovost PSL2 za vse materiale

Potrebna je izboljšana dokumentacija in sledljivost

Aplikacija vključuje kritično infrastrukturo, kjer se PSL1 šteje za nezadostnega

Treba je nadzorovati meje največje trdnosti, da preprečite težave z varjenjem

Razpoložljivost razreda: Glede na industrijske vire cevi PSL2 običajno pokrivajoRazredi B do X80, medtem ko se razred A pogosteje proizvaja za PSL1 . Vendar proizvajalci navajajo PSL2 razreda A v svoji ponudbi izdelkov, kar kaže, da je na voljo, čeprav manj pogost [citation:1, citat:4, citat:8].

"Paradoks stopnje A": Razred A je najnižji razred trdnosti, vendar je PSL2 najvišji nivo kakovosti. Ta kombinacija je nekoliko nenavadna, ker aplikacije, ki zahtevajo izboljšane lastnosti PSL2 (žilavost, tesna kemija), običajno zahtevajo tudi višje stopnje trdnosti (X42, X52 itd.). Vendar pa za določene-aplikacije nizke moči v zahtevnih okoljih PSL2 razreda A zapolni nišo.

📏 Dimenzijska toleranca (PSL2)

API 5L določa naslednje tolerance za cevi SSAW, pri čemer PSL2 nima drugačnih dimenzijskih zahtev kot PSL1 [citat:5, citat:10]:

Parameter Razpon velikosti Strpnost
Zunanji premer Manjši ali enak 60,3 mm -0,8 do +0.4 mm
  60,3 mm < OD Manjši ali enak 168,3 mm ±0.0075D
  168,3 mm < OD Manjši ali enak 610 mm ±0,0075D (največ ±3,2 mm)
  610 mm < OD Manjši ali enak 1422 mm ±0,005D (največ ±4,0 mm)
Debelina stene Manjši ali enak 5 mm ±0,5 mm
  5 mm < t < 15 mm ±0.1t
  Večji ali enak 15 mm ±1,5 mm
Naravnost Vse velikosti Manj ali enako 0,1 % celotne dolžine

🏭 Prijave in izbira ocen

Cevi PSL2 razreda A SSAW se uporabljajo v aplikacijah, kjer je izhodiščna trdnost ustrezna, zahteva pa se kakovost PSL2 [citat:1, citat:4, citat:5]:

Aplikacija Zakaj je navedena stopnja A PSL2
Cevi za hladno podnebje Zagotovljena udarna žilavost po Charpyju pri nizkih temperaturah
Mednarodni projekti Nekatere specifikacije projekta predpisujejo PSL2 za vse materiale cevi ne glede na kakovost
Kritična infrastruktura Prenos vode za jedrske objekte, vojaške objekte
Niz{0}}tlačni plin z zahtevami glede žilavosti Zbiranje plina v hladnih območjih, kjer je potreben preskus udarca PSL2
Pomorske aplikacije Priobalne ploščadi, ki zahtevajo izboljšano materialno dokumentacijo
Regulirani cevovodi Projekti pod jurisdikcijami, ki zahtevajo kakovost PSL2 (FERC, DOT)

🔧 Proizvodni proces za cev PSL2 razreda A SSAW

Proizvodni proces sledi izboljšanemu nadzoru kakovosti PSL2 [citiranje:1, citat:4, citat:5]:

Priprava surovin: Vroče{0}}valjani jekleni koluti, ki ustrezajo kemijskim zahtevam PSL2 stopnje A (zlasti nizko vsebnost žvepla manj kot ali enako 0,015 %), so izravnani in pregledani [citirano:1, citatno:5].

Spiralno oblikovanje: Jekleni trak se kontinuirano oblikuje v valjasto obliko pod določenim kotom vijačnice pri sobni temperaturi [citat:1, citat:4].

Varjenje pod praškom: Oboje-stransko avtomatsko varjenje pod praškom (znotraj in zunaj) ustvari spiralni šiv s popolnim prebojem [citat:1, citat:4].

Ne{0}}destruktivno testiranje: 100 % ultrazvočni ali rentgenski pregled zvarnega šiva s kriteriji sprejemljivosti PSL2 [citiranje:4, citat:5].

Hidrostatično testiranje: Vsaka cev posebej preizkušena za preverjanje neoporečnosti tlaka [citat:4, citat:5].

Mehansko testiranje: Natezni preskusi (preverjanje najmanjših in najvišjih meja), preskusi sploščenja, preskusi upogibanja inobvezno testiranje udarca po Charpyju[citat:2, citat:5].

Konec dodelave: Konci pripravljeni (navadni ali poševni) za varjenje na terenu [citat:1, citat:4].

📝 Pomembni premisleki

Razpoložljivost: Čeprav je tehnično na voljo, ga lahko ima PSL2 stopnje Adaljši dobavni rokikot standardni PSL1 stopnje A, saj se manj pogosto proizvaja. Preverite razpoložljivost pri proizvajalcih [citat:1, citat:4, citat:6].

Vpliv na stroške: PSL2 Grade A bo stal več kot PSL1 Grade A zaradi dodatnega testiranja, strožjega nadzora kemije in izboljšanih zahtev glede dokumentacije. Razmislite, ali je PSL2 resnično potreben za vašo aplikacijo.

Popolna specifikacija: Pri naročilu navedite [citat:1, citat:4, citat:5]:

API 5L PSL2, Grade A, SSAW (spiral welded), Size (OD x WT), Length, End Finish

Temperatura udarnega preskusa: [določite temperaturo, npr. 0 stopinj, -20 stopinj, -45 stopinj]

Vse dodatne zahteve (kisla storitev, dodatni NDT)

Alternativni premislek: Za večino aplikacij, ki zahtevajo izboljšano kakovost,PSL2 razred Bje veliko pogostejši in lahko dostopen kot PSL2 Grade A. Grade B ponuja 17 % višjo trdnost s podobnimi izboljšanimi lastnostmi [citation:2, citat:4].

Dokumentacija PSL2: Pričakujte celotno sledljivost cevi-po-cevi, s certifikati o preskusih mlina, vključno z vsemi rezultati kemičnih in mehanskih preskusov, zapisi NDT in podrobnostmi o toplotni obdelavi [citirano:4, citatno:5].

📝 Povzetek

API 5L PSL2 stopnje A spiralno varjene cevi pod praškomso aspecializiran, a tehnično veljaven izdelekki združuje začetno -nivo stopnje A z vrhunskimi zahtevami glede kakovosti PSL2 [navedba: 1, navedba: 4, navedba: 5]. Z minimalno mejo tečenja30.000 psi (210 MPa), ponujajo te cevi enako mehansko trdnost kot standardni razred A, vendar zbistveno izboljšane funkcije: zajamčena udarna žilavost po Charpyju, strožji nadzor kemije (zlasti žveplo manj kot ali enako 0,015 %), najvišje meje trdnosti, popolna sledljivost in strožja testiranja [citat:2, citat:5].

Ta specifikacija je manj pogosta kot materiali razreda PSL2 stopnje B ali X-, vendar zapolnjuje nišo zaaplikacije z nizko-močjo, ki zahtevajo kakovost PSL2– kot so vodovodi za hladno podnebje, mednarodni projekti z enotnimi zahtevami PSL2 in kritična infrastruktura, kjer je obvezna izboljšana dokumentacija [citiranje:1, citat:4].

Pri naročanju se prepričajte, da ste navedli celoten standard, zahtevano temperaturo preskusa udarca in preverite razpoložljivost pri proizvajalcih. Za večino aplikacij,PSL2 razred Bje pogostejša in lahko dostopna alternativa, če je nekoliko višja jakost sprejemljiva [navedba: 2, navedba: 4].

Pošlji povpraševanje

whatsapp

Telefon

E-pošta

Povpraševanje